Každý pátý Čech by v případě příznaků srdečního infarktu vyčkával se zavoláním záchranky déle než jednu hodinu, přitom každá minuta zpoždění zvyšuje riziko úmrtí nebo vede k trvalým zdravotním následkům. Proto čtyřicet procent lidí postižených akutním srdečním infarktem umírá v ČR dříve, než dojde k jejich prvnímu kontaktu se zdravotnickým systémem. A to i přesto, že Česká republika má jeden z nejlepších systému kardiovaskulární péče na světě.

Srdeční infarkt představuje přímé ohrožení života. Může probíhat dramaticky, stejně tak velmi nenápadně. Pokud Vy nebo někdo ve Vašem okolí pociťuje příznaky srdečního infarktu, okamžitě volejte zdravotnickou záchrannou službu. Telefonní číslo je 155 nebo kdekoli v Evropě 112.

Soutěžní festival velmi krátkých filmů INFARKTFEST je pořádán v rámci edukativní kampaně JEDNEJ RYCHLE. ZACHRAŇ ŽIVOT, která je součástí mezinárodní iniciativy Stent for Life, společné koalice Evropské asociace pro perkutánní kardiovaskulární intervenci (EAPCI), registrované pobočky Evropské kardiologické společnosti (ESC) a EuroPCR.

cechyJEDNEJ RYCHLE. ZACHRAŇ ŽIVOT 

rumunskoATENTIE ACUM! SALVEAZA O VIATA 

bulharskoДЕЙСТВАЙ СЕГА! СПАСИ ЖИВОТ!

portugalskoNAO PERCA TEMPO. SALVE UMA VIDA 

spanelskoLOS SEGUNDOS CUENTAN. SALVA UNA VIDA